Fiera di San Giovanni Battista, 23.-27.6.2010, Spilamberto (MO)

28. června 2010 v 16:10 | ps |  Novinky/Le novità
Od středy 23. do neděle 27.6.2010 se ve Spilambertu (MO) konala Fiera di San Giovanni Battista, neboli slavnost Sv. Jana Křtitele.
Tato slavnost je pořádána každým rokem vždy kolem 24. června, svátku sv. Jana Křtitele, patrona města.

Program
Tisíce návštěvníků přijíždějí i přicházejí za bohatým programem, stánky s tradičními výrobky i oblečením, za stánky s občerstvením plným chutí i vůní.
Ochutnat můžete gnocco fritto, neboli smaženou placku z bílé mouky obloženou prosciutem (syrovou či vařenou šunkou) či jinými salámy, nebo třeba tigelle, slané lívance. Na zapití tu nabízí jak pivo domácí výroby, tak tradiční Lambrusco.
Součástí je i prodejní výstava zemědělců ze Spilamberta i okolí, kde se oceňují ti největší šampioni z domácího zvířectva.

Ocenění nejlepšího Aceto Balsamico di Modena
Nepřehlédnutelným bodem programu bylo letos již 44. setkání Consorzia Aceto Balsamico di Modena s již tradičním, každoročním udělováním ocenění za nejlepší a nejkvalitnější domácí balzamikový ocet vyrobený dle tradiční receptury na území provincie Modena.
Výběr toho nejlepšího balzamikového octa si vyžádal jako každoročně dlouhé přípravy. V průběhu 20 večerů bylo ochutnáno na 1300 vzorků, z nichž bylo následně vybráno 11 finalistů. Rozdíly mezi jednotlivými umístěními se počítaly na desetiny bodů. Mezi finalisty bylo několik výrobců z Fiorana, Formigine, Modeny, Soliery, Mirandoly, Carpi i Pavulla. Tím nejlepším balzamikovým octem se stal ocet z výroby Stradi Tosca z Modeny.
Kromě nejlepšího octa byl oceněn i výrobce těch nejlepších sudů pro jeho zrání.
Podrobnější informace o tradičním balzamikovém octu Aceto Balsamico di Modena můžete nalézt v Rubrice Kulinář.


Město Spilamberto
Spilamberto najdete asi 12 kilometrů jihozápadně od Modeny. Čítá na 12.000 obyvatel.
První zmínky pochází z roku 1026, roku 1210 zde město Modena nechala vystavět hradní opevnění s kostelem sv. Jana.
S městem je také spojeno jméno slavné Modenské rodiny Rangoni.
Na konci druhé světové války bylo město jedním z oceněných za zásluhy při osvobozování Itálie.
Kromě balzamikového octa je další kulinářskou specialitou a tradičním výrobkem Spilamberta také ořechový likér Nocino. V roce 1978 zde byla založena asociace Řádu modenského ořechového likéru, Ordine del Nocino Modenese, který dodnes pořádá mimo jiné kurzy výroby i ochutnávání.


2
3
5
6
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama