Irene Grandi

14. července 2010 v 16:10 | ps |  Hudba
Irene Grandi je jedna ze současných předních italských pop-rock zpěvaček.

Narodila se 6. prosince 1969 ve Florencii, v Toskánsku.

Po účasti v několika kapelách se vydává na vlastní cestu a vydává první hit "Un motivo maledetto". Tím upoutá pozornost producenta Dado Parisini, který jí nabídne spolupráci.

V roce 1994 vystupuje na festivalu San Remo s písní "Fuori" a začíná spolupracovat s předními autory, jakými jsou Eros Ramazzotti nebo Jovanotti, kteří pro ní také napíší několik hitů na její album pojmenované prostě "Irene Grandi".

V roce 1995 vychází další album nazvané "In vacanza da una vita" a s hitem "Bum Bum" Irene potrvzuje své nadání, když se hit stane jedním z nejhranějším na radiových stanicích té doby.

1997 vychází album "Per fortuna purtroppo" opět s hitem, který se usadí na více než měsíc na první příčku rádiových hitparád, "Che vita è".

V roce 1999 vychází "Verde Rosso e Blu", čtvrté album následované návratem na festival San Remo v roce 2000, kde pro ní skládají úryvek Vasco Rossi a Gaetano Curreri - "La tua ragazza sempre". Irene se vydává na rockovou dráhu.

V roce 2001 vychází první album bests "Irek".

2003 pokračuje spolupráce s Vascem Rossi a Gaetano Curreri a vychází páté album "Prima di partire". V létě vystupuje Irene v rámci svého turné jako speciální host na koncertě Vasca Rossi v Miláně.

V roce 2004 moderuje festival San Remo. 2005 vychází první rockové album "Indelebile".

Rok 2006 Irene věnuje cestování po světě s humanitární asociací, při které v Africe poznává Yossoun N'Dour, se kterým společně s Patty Smith a Francescem Renga nahrává svou "Birima".

V roce 2007 vychází další album "irenegrandi.hits", ve kterém jsou oživovány starší italské hity mimo jiné zpěvačky Mina "Sono come tu mi vuoi" nebo hit Bruna Martino "Estate".

V roce 2009 se Irene účastní projektu Amiche per l'Abruzzo na pomoc regionu zasaženého zemětřesením.

Posledními hity jsou např. "Bruci la città", "La cometta di Halley" nebo "Stai ferma".


Informace převzaté z oficiálních stránek Irene Grandi zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama