La valigia dei sogni

19. srpna 2010 v 14:08 | ps |  Televizní pořady
Televizní pořad La valigia dei sogni je věnovaný klasickému italskému filmu.

Vysílá jej italská televize zatím jednou za týden, na programu La7, v pondělí večer v 23:05. V plánu jsou již dva díly týdně, jeden v neděli odpoledne ve 14:00, věnovaný zahraničním filmům, druhý v pondělí večer, již tradičně věnovaný italské klasické kinematografii.

V jedotlivých dílech dává moderátor Simone Annicchiarico nahlédnout do zákulisí filmu, který mohli televizní diváci právě sledovat na tom samém programu od 21:10.
Seznamuje s místy, kde byl film natáčen, vysvětluje okolnosti vzniku jednotlivých scén, zajímavosti, kuriozity, svědectví připojují i osobnosti ze světa filmu, historici, znalci.

Z již odvysílaných dílů jmenujme například díl věnovaný filmu Il generale Della Rovere režiséra Roberta Rosselini v hlavní roli s Vittorio de Sica, dále filmy Il mattatore a Un amore a Roma režiséra Dino Risi, nebo Brevi amori a Palma di Majorca režiséra Giorgio Bianchi s nezapomenutelným Alberto Sordi v hlavní roli.

Připravované odpolední vysílání zahájí díl věnovaný Sophii Loren filmem Un giorno di pretura di Steno, následovaný filmem  Ieri, oggi e domani a do třetice Il ragazzo sul delfino.

Oficiální internetové stránky pořadu:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama