Rai Educational

3. srpna 2010 v 11:55 | ps |  Televizní pořady

Rai Educational (nebo taky zkráceně Rai Edu) je část státní televize Rai, nabízející programy zaměřené na vzdělávání a šíření vědy a kultury pomocí televizních programů, vlastní výroby i převzatých z jiných kanálů televize Rai.

Nejedná se o samostatný televizní kanál, jednotlivé programy Rai Edu běží na třech hlavních kanálech Rai 1, Rai 2 a Rai 3.
Kromě toho nabízí Rai Edu také dva digitální televizní kanály zdarma, Rai Scuola a Rai storia.

La Storia Siamo Noi (My jsme historie)
Televizní program Rai Educational řízený a moderovaný Giovannim Minoli, založený v roce 1998 a mapující nejdůležitější a nejzajímavější události a okamžiky italské historie od začátku 20. století do současnosti.
Program běží každé ráno od pondělí do pátku od 8:00 do 9:00 na Rai 3 a ve čtvrtek večer na Rai 2 od 23:40 do 00:45.

Mezi nejzajímavější díly můžeme zařadit například díl věnovaný historii italské Vespy, malé motorky, jejíž masové rozšíření po válce v roce 1946 se zapsalo do italské historie silniční dopravy i kultury a módy a setrvává do dneška.

Dalšími zajímavými tématy jsou např. atentát na soudce Paolo Borsellino v roce 1980, zabývajícího se kriminálními případy mafie v souvislosti s veřejnými politickými orgány, nebo díl věnovaný muzikantovi, skladateli a zpěvákovi Fabrizio De André.

Internetové stránky Rai Educational:

Internetové stránky La Storia Siamo Noi:

Bookmark and Share
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama