AFS

8. září 2010 v 12:11 | ps |  Lingvistika

MEZIKULTURNÍ PROGRAMY
- celosvětová nevládní nezisková dobrovolnická organizace, která nabízí příležitost v oblasti mezikulturního vzdělávání pro všechny věkové kategorie.

- studium v zahraničí
Programy AFS kladou důraz na vzdělání jak akademické, tak mezikulturní. Jedná se tedy nejen o studium v zahraničí, v rámci kterého student v hostitelské zemi navštěvuje střední školu v podobném rozsahu jako doma, ale střední škola mu poskytuje příležitost seznámit se s odlišným školským systémem, navázat nové vztahy a osvojit si nové dovednosti.

- hostitelem pro zahraničního studenta
V průběhu programu student žije v hostitelské rodině, která je pečlivě vybrána AFS kanceláří ve spolupráci s místními dobrovolníky. Hostitelská rodina hostí studenta nezištně, bez nároku na odměnu. Otevírá svůj domov pro studenta, aby mu ukázala život ve své komunitě a kultuře, a zároveň tak obohatila vlastní rodinný život.

- letní jazykové kurzy
Aktuální nabídka Kanada, Japonsko, Kostarika

- dobrovolníkem v zahraničí
AFS se od ostatních mezinárodních výměnných organizací a agentur odlišuje mimo jiné celosvětově rozvinutou sítí dobrovolníků, která patří mezi největší dobrovolnické základny na světě. Dobrovolníci mají na starost prakticky celý chod uskutečňovaných programů s výjimkou administrativních záležitostí, které zajišťují národní kanceláře. Jako kontaktní osoby poskytují pomoc a podporu účastníkům i hostitelským rodinám, v průběhu programu zajišťují orientační soustředění a další kulturní aktivity a podílejí se také na rozšiřování všeobecného povědomí o mezikulturním vzdělávání ve svém okolí.
Skutečnost, že základní prvky chodu organizace leží na bedrech lidí, kteří si v souladu s posláním AFS tuto činnost zvolili dobrovolně, ukazuje, že podpora poskytovaná našim účastníkům není motivována finančně, ale posláním AFS, zájmem o mezikulturní problematiku a snahou podílet se aktivně na řešení nejzávažnějších celosvětových konfliktů.

- spolupráce se školami
Každoročně přijíždí do České republiky přibližně 60 zahraničních studentů, kteří jsou umísťování po celé České republice, ve městech i na vesnicích. Počty studentů se každoročně zvyšují a úměrně tomu roste také počet zájemců o mezikulturní vzdělávání z řad škol a široké veřejnosti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama