Festival literatury v Mantově 2010

10. září 2010 v 17:00 | ps |  Literatura

Ve středu 8. září začal v italské Mantově 14. ročník festivalu literatury. Pět dní setkání autorů se čtenáři, pět dní a večerů četby, přednášek, seminářů, koncertů, jednoduše programu pro milovníky nejen knih a literatury, ale i žurnalistiky, hudby nebo třeba komiksů. To vše v historickém centru města. Festivalovými místy jsou náměstí, divadla, historické budovy, či univerzitní nebo gymnaziální auly. Program je věnovaný dospělému publiku i mladým čtenárům, i těm nejmenším.

Prvním setkáním ve středu odpoledne bylo v 16 hodin slavnostní zahájení a představení festivalu na náměstí Piazza Erbe se slavnostním přípitkem.
Od 16:30 pak už začal běžet program přednášek, seminářů a představení. Zmiňme např. diskusi o současném Iránu Iran 2.0, o setkávání mladých na internetovém blogu, nebo třeba přednášku vedenou na téma Evropský slovník, nebo pořad pro nejmenší Ninnananna di storie per amico orso, při kterém každé přítomné dítě adoptovalo malého medvídka, kterého uspávalo pohádkou na dobrou noc.

Vstupenky na festival je stále možné objednat předem, telefonicky či emailem, zbylá neobsazená místa jsou pak k získání půl hodiny před zahájením daného programu v místě předprodeje, ve Via Spagnoli. Většina setkání je přístupná pouze se zaplaceným vstupným, které se pohybuje od 3 do 12 Euro.

Více informací na internetových stránkách zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama