Přijímací testy na obor Lingue e Culture Europee - Universita degli studi di Modena e Reggio Emilia

7. září 2010 v 16:09 | ps |  Italština
Zítra, 8. září se budou psát vstupní testy pro obor Evropské jazyky a kultura Univerzity Modena a Regio-Emilia (UNIMORE), otvíraného na fakultě filosofie a literatury.

Uchazeči o studium
Zájemců o studium se přihlásilo na 343, což je jen o něco méně než v loňském roce (378). Jako každým rokem však počet uchazečů převyšuje počet míst. Letos má šanci na přijetí 215 studentů, z nichž 200 míst je určeno pro uchazeče s trvalým pobytem v Itálii, at už se jedná o italské uchazeče či cizince ze států EU i mimo EU, 15 míst je vyhrazeno zahraničním studentům, z nich pak 5 míst pro studenty z Číny v rámci projektu Marco Polo.

Celkově se k přijímacímu testu přihlásilo letos více uchazečů z provincie Regio-Emilia. Oproti loňským 78 studentům se počet letos vyšplhal na 80. Mimo region se pak přihlásilo 43 uchazečů. Počet zájemců z provincie Modena klesl oproti loňským 158 na 123 uchazečů. Co se týče zahraničních zájemců, z loňských 33 klesl letos počet na 22.
Nejvíce uchazečů z jiných regionů pochází z Lombaride a z Puglie. Zahraniční studenti pocházejí z 15 různých států.

Tradičně se opět přihlásilo více dívek než chlapců. 85 % oproti 15 %.

Průměrný věk uchazečů je 20 let. 15 uchazečů je ve věku 25-40 let, 3 uchazeči spadají do kategorie 40+.

Test
Test se začne psát v 9.30 v sídle Právnické fakulty UNIMORE, v Modeně a bude při něm ověřena znalost prvního cizího jazyka na úrovni B1 a druhého cizího jazyka na úrovni A2. Povinným jazykem pro všechny je antličtina, dalšími volitelnými jazyky je pak němčina, francouzština a španělština.
Na zodpovězení otázek bude k dispozici 169 minut.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama