Renato Pozzetto

10. září 2010 v 15:52 | ps |  Film

Herce Renato Pozzetto si možná podle jména ihned nevybavíte, ale pokud se vám líbí italské komedie, možná jste viděli na příklad film Nástrahy velkoměsta, ve kterém hrál hlavní roli mladíka z venkova, který se vydá na zkušenou do světa, konkrétně do Milána, za svým bratrancem.
Kromě tohoto filmu natočil desítky dalších komedií a zapsal se tak do historie italské kinematografie, nejen jako herec, ale i jako režisér.

Biografie
Narodil se 14. července 1940 v italském městě Laveno Mombello, v provincii Varese, v Lombardii, nedaleko Milána. V Miláně také strávil skoro celý svůj život a situoval do něj většinu svých filmů. Po studiu na střední škole technické pro geometry se začal věnovat prvním humoristickým vystoupením v milánských kabaretech. V 60. letech se společně s komikem Cochi Ponzoni dostává před televizní kamery státní televize RAI jako moderátor zábavných pořadů i jako herec (filmy Il buono e il cattivo (1972), Il poeta e il contadino (1973)).
V 70. letech pak začíná sólovou kariéru. Mezi jeho nejznámější filmy patří např. La patata bollente (1979), Sette chili in sette giorni (1983), Il ragazzo di campagna (1984), Noi uomini duri (1987) nebo trilogie Le comiche (1990, 1991 a 1994).

Nástrahy velkoměsta
Film natočený v roce 1984 s původním názvem Ragazzo di campagna v režii Franco Castellano e Giuseppe Moccia.
Hlavní hrdina Artemio žije se svojí matkou v domě na malé vesnici Borgo Tre Case v provincii Pavia, kde věkový průměr obyvatel přesahuje 70 let a jedinou zábavou je každý pátek ve stejnou hodinu projíždějící vlak. Matka by jej ráda oženila s Marií Rosou, dívkou z vesnice ne právě podle Artemiova gusta, které se však Aremio líbí.
V den 40. narozenin se Artemio rozhodne změnit svůj život, začít žít opravdově, nejen "mezi hovny". A tak odchází do Milána za svým bratrancem Severino.
Nevědomky se připlete do podvodné činnosti Severina a oloupí krásnou Angelu. Rozhodne se jí vrátit uloupenou kabelku a mezi dvěma hrdiny se rozvine přátelství, které by Artemio rád rozvedl v milostný vztah, ale Angela se nakonec ukáže jako příliš moderní žena, novinářka, žijící rušným a rychlým velkoměstským životem.
Po peripetiích a karambolech se Artemio rozhodne nakonec vrátit zpátky do rodné vesnice za jedinou ženou, která ho milovala celý život, za Marií Rosou, ze které se mezitím stala krásná mladá žena.

Ukázky z filmu:

Renato Pozzetto získal v roce 1975 v italské Taormíně zvláštní ocenění Donatellova Davida.

Oficiální stránky zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama