Castelnuovo Berardenga, Toskánsko

18. října 2010 v 11:34 | ps |  Cestování/Ubytování

Zase jednou z jiného soudku, a to z cest po Itálii. Tentokrát po Toskánsku.

Protože se má drahá polovička rozhodla účastnit se Chianti EcoMaratonu, který se konal v neděli 17.10.2010 v Castelnuovo Berardenga, odjížděli jsme v sobotu odpoledne poměrně na rychlo do Toskánska.

Ubytování jsme našli nečekaně krásné, strategicky výhodné a ani ne tak moc drahé. Affittacamere Le Querce je stará usedlost, kterou její majitelka (původně z Lombardie) celou před 20 lety koupila, zrekonstruovala a zařídila v typickém toskánském stylu. Pronajímá pokoje/minibyty - krátkodobě i dlouhodobě, ne za levno, ale krátkodobě nebo mimo sezónu se to dá i usmlouvat na poměrně slušnou cenu. Byty/pokoje jsou buď v hlavní budově, nebo v jednopodlažním domku vedle, který byl původně chlévem, dnes k nepoznání zrekonstruovaném na dva obytné minibyty.
Všechny byty se skládají z pokoje, který je zároveň jídelnou a ložnicí, a malé kuchyňky, ve které ale najdete vše potřebné, včetně nádobí, příborů, čaje, kafe, soli apod. Každý byt/pokoj má vlastní WC se sprchovým koutem, tv.
Domluvit lze snídaně.

Castelnuovo Berardenga
Usedlost leží asi 3 km od Castelnuovo Berardenga, malé obce se skoro 9 tis. obyvateli v provincii Siena. Celá oblast má dlouhou historii, sahající až k Etruskům. Od roku 1932 je součástí vinařské zóny Chianti. Vinice tu najdete všude, stejně jako olivovníky nebo pro Toskánsko typické cypřiše. 
Město má historické centrum s domy z kamene, obklopené novou výstavbou vilek a bytových domů. Najdete tu vilu Chigi Saracini z 19. století, krajinné muzeum Museo del Paesaggio a sedmihektarový park cypřiší a dubů Parco Sculture Del Chianti.

Adresa usedlosti Le Querce:
Le Querce
Bed and Breakfast
S.C. 5 Del Chiantino 3
530 20 Castelnuovo Berardenga (Siena)
Tel.: (+39) 0577/355338

Internetové stránky obce zde.
Foto viz galerie. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama