Edizioni E/O

6. října 2010 v 9:56 | ps |  Italská nakladatelství vydávající překlady české literatury
Ze stránek nakladatelství:
E/O
Nakladatelství Edizioni E/O, založené na konci 70. let Sandrem Ferri a Sandrou Ozzola, se od samého začátku snažilo o překlenutí literárních hranic a otevření dialogu mezi různými kulturami.
Začalo proto přivážet do Itálie literaturu východní Evropy ještě tehdy, kdy byla bojkotována a využívána k politickým účelům. Od  počátků až do současnosti tak nakladatelství provází autoři, jako je Milan Kundera, Bohumil Hrabal, Chirsta Wolf, Kazimierz Brandys nebo Christoph Hein.

Později se snažilo o rozšíření svých horizontů objevováním americké literatury, i tady neprošlapanými cestami. Umožnilo tak Itálii poznat autory, které velká nakladateltví odsouvají až na samý okraj zájmu, jako např. Thomas Pynchon nebo Alice Munro. A právě soustředěním se na tyto autory se nakladatelství dostalo do jižních zemí, jako je Kuba a její Pedro Juan Gutiérrez nebo Afrika se svými Chinua Achebe a Abasse Ndione

Ještě než se stala módou jihoitalská literatura, edizioni E/O přišli s autory typu Jean Claude Izzo nebo Massimo Carlotto. Vždy věnovalo zvláštní pozrnost ženské literatuře a přispělo tak k úspěchu spisovatelek, jako jsou Elena Ferrante, Lia Levi nebo Alice Sebold.

Dnes je nakladatelství edizioni E/O považováno za jedno z nejprestižnějších nezávislých nakladatelů na italském území a posledních pět let je svědkem růstu, který umožnil v roce 2005 založit nové Europa Editions (se sídlem v New Yorku).

Některé z překládaných oblastí:
Argentina
Austrálie
Brazílie
Čína
Kuba
Chile
Mexiko
Nicaragua
Vietnam
Izrael
Řecko
Nový Zéland
ale také Polsko, Rusko, Česká republika, Chorvatsko nebo Maďarsko.

Kontakt:
E/O Edizioni Srl
Via Gabriele Camozzi, 1
00195  Roma


Bookmark and Share
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Terka♥ TVD♥ ♥Terka♥ TVD♥ | Web | 6. října 2010 v 10:06 | Reagovat

super bloček:-)

2 Mrs.Chaos Mrs.Chaos | Web | 6. října 2010 v 10:24 | Reagovat

zaujímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama