Překladatelé české literatury do italštiny /2

6. října 2010 v 11:19 | ps |  Literární překladatelé z češtiny do italštiny
2. část neúplného seznamu literárních překladatelů z českého jazyka do italštiny:

Letizia Kostner
Překladatelka žijící v Praze. Mezi její překlady patří např. díla Pavla Kohouta, Václava Zykmunda, Miloše Urbana nebo Josefa Škvoreckého.
Antonio Parente
Filolog a překladatel zabývající se vedle českého jazyka i ugrofinskými jazyky, v letech 1983-1989 vyučoval finský jazyk a literaturu na univerzitě v Neapoli. Od roku 1990 pracuje jako překladatel pro agentury a společnosti v České republice. V letech 1992-1996 pracoval na překladech dokumentárních filmů projektu PHARE. Vedle komerčních a literárních překladů se věnuje tvorbě filmových titulků.
Elena Paul
Překladatelka narozená a žijící v Ženevě a v Luzernu a překládající české autory např. pro nakladatelství :Duepunti Edizioni.
Anna Maria Perissutti
Lingvistka, působící na univerzitě v Udine, kde v roce 1995 promovala z českého a ruského jazyka. V roce 2001 složila doktorát na Masarykově univerzitě v Brně. Věnuje se výuce didaktiky moderních jazyků, překladatelství a tlumočnictví. Jako tlumočnice absolvovala stáž v Evropském parlamentu. Překládá autory jako např. Daniela Hodrová nebo Ivan Wernisch.
Chiara Rea
Překladatelka např. spisovatele a scénáristy Jaroslava Rudiše.
Mgr. Jana Sovová
Lektorka českého jazyka na Univerzitě Ca' Foscari v Benátkách, učila také na Scuola Superiore per Interpreti e Traduttori v Terstu. Přeložila mj. sbírku básní Camilla Sbarbara, kterou v roce 2000 vydala Votobia pod názvem Kráčím nocí samotný, nebo malou antologii současné italské poezie pro brněnský Host.
Massimo Tria
Narozený v roce 1974 v Tarantu, vystudoval univerzitu v Pise s diplomovou prací věnovanou Dobrému vojáku Švejkovi. V roce 2005 dokončil doktorantské studium slávistiky v Římě s prací Gli anni '60 in Cecoslovacchia e la riscoperta di Karel Teige e delle avanguardie del periodo fra le due guerre mondiali.
Andrea Venturini
Student doktorantského studia slávistiky na Univerzitě Ca' Foscari v Benátkách.
Alena Wildová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama