CVCL - Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche

23. listopadu 2010 v 14:06 | ps |  Italština

Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche (CVCL) vzniklo v roce 2005 jako původní univerzitní centrum při Univerzitě v Perugi, podporuje a vyvíjí studijní a výzkumné aktivity v oblasti ověřování a vyhodnocování jazykových znalostí a schopností.
Univerzita jako taková představuje pevný pilíř tradice a zkušeností s certifikací znalosti italského jazyka jako L2 již od roku 1987.

Náplní činnosti centra jsou tři základní oblasti:
- certificazione linguistica e glottodidattica - vypracovávání, sestavování a rozesílání testů pro dosažení jazykových titulů uznávaných a uplatnitelných v mezinárodním měřítku, lišící se podle typu využití;
- ricerca e progetti - výzkum a účast na mezinárodních výzkumných projektech 
- formazione - vzdělávání učitelů a zkoušejících

Příkladem projektu může být např. projekt "Italiano, lingua nostra", spolufinancovaný Evropským fondem pro integraci státních příslušníků třetích zemí. V rámci něho je vyučována italština na úrovních A1, A2 a B1 dle Jednotného evropského referenčního rámce a studenty jsou dospělí imigranti na území Itálie. V průběhu kurzu je využívána dlouholetá zkušenost vyučujících se vzděláváním dospělých a pracovníků s bezmála dvacetiletou praxí s udělováním certifikátů italského jazyka jako L2 po celém světě. Cílem je dát občanům s cizí státní příslušností stejné možnosti ve vzdělání, jaké mají italští občané, a tím jim umožnit i stejné podmínky při hledání zaměstnání a možnost plné sociální integrace.

mapa
CVCL najdete v ulici Via XIV. Settembre, na č.p. 75, v objektu Palazzina Lupattelli, v Perugi.
Kontaktní adresa:
Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche
Università per Stranieri di Perugia,
Palazzina Lupattelli, via XIV Settembre 75, 06121 Perugia, Italia
Tel.: +39 0755746721 /722 /723
Fax: +39 0755746720

Internetové stránky zde.

CVCL
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama