Hotelová škola v Carpi (MO), Itálie

9. listopadu 2010 v 14:43 | ps |  Kulinář
V ulici Peruzzi, č.p. 44, v Carpi (provincie Modena, region Emilia-Romagna) najdeme sídlo hotelové školy Nazareno, vzdělávacího institutu s více než padesátiletou historií, nabízejícího jak vzdělávací programy, tak poradenství v oblasti pracovního uplatnění absolventů oboru veřejného stravování.
Výuka je financována z evropských sociálních fondů a zaměřena na mládež ve věku 15-17 let. Pro starší zájemce jsou k dispozici kurzy se speciálním zaměřením.
Studenti se setkávají jak s teoretickou stránkou studovaného oboru, tak s praktickým uplatněním v rámci obsluhy ve školní restauraci nebo při praxích v partnerských restauracích.
Ubytování mají žáci zdarma ve školním internátu.

1) Základní kurz
Absolvováním kurzu získá student diplom "Operatore alla ristorazione", neboli pracovník v restauračním provozu. Zápisné je zdarma, doba trvání kurzu: 2 roky.
Studované předměty: stravování, enogastronomie, kultura práce, evropský modul, angličtina, informatika, zaměření a komunikace
Praktická výuka: vaření a obsluha
Způsob výuky: každý den mají žáci 5 hodin praktické výuky a 3 hodiny teorie, v pátek trvá výuka pouze 3 hodiny a je věnována osobním předmětům, jako je: kultura náboženství, drogová prevence a závislost, sexualita.

2) Specializovaný kurz
Po absolvování základního kurzu může absolvent pokračovat ve specializovaném kurzu. Zaměření kurzu je pak rozhodováno podle přání studentů, čemu by se chtěli ve specializovaném kurzu věnovat.
Kurz trvá 500 hodin (1 školní rok), z nichž 200 hodin je stráveno na praxi v provozu.
Kurzy jsou financovány s minimálním počtem 15 studentů.
V současnosti běží kurz zaměřený na cukrářství.

3) Stáž, zahraniční stáž
V závěru školního roku mají studenti možnost absolvovat odbornou stáž v délce jednoho a půl měsíce. Každý žák je přidělen buď do restaurace nebo do ubytovacího zařízení. Jako oporu má jednak dohled ze své školy, jednak tutora z řad zaměstnanců restaurace/hotelu.
V uplynulých letech se studenti účastnili stáží také v zahraničí, a to při sportovních akcích typu Zimní olympijské hry (1980 Lake Placid USA, 1984 Sarajevo Jugoslávie, 1988 Calgary Kanada, 1992 Albertville Francie...2002 Salt Lake City USA) nebo Mistrovství světa v lyžování, kde společně s Obchodní komorou a dalšími státními i soukromými institucemi zajišťovali zázemí s tradiční regionální kuchyní.

Kontakt:
Centro Formazione Professionale Nazareno
Via Peruzzi, 44
41012 Carpi (MO)
Internetové stránky zde
Tel.: +39 059 683330
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama