Più libri più liberi

29. listopadu 2010 v 15:13 | ps |  Literatura

Veletrh malých a středních nakladatelů Più libri più liberi
Řím, EUR Palazzo dei Congressi
4.-8. prosince 2010

Akce pořádaná každoročně již od roku 2002 na podnět "Gruppo Piccoli Editori di Varia" Italského sdružení nakladatelů (AIE - Associazione Italiana Editori) s cílem, dát možnost malým a středně velkým nakladatelům, často zastiňovaným velkými nakladatelstvími, představit svá díla a uspořádat akci,  na které se mohou setkat a diskutovat jak nakladatelé mezi sebou, tak s dalšími profesně příbuznými a souvisejícími odborníky i laiky. Každá čtvrtá kniha, která v Itálii vyjde, je vydána malým či středně velkým nakladatelem.  

Z programu
Součástí pětidenního programu jsou např. diskusní setkání na téma I mestieri di chi produce contenuti culturali, neboli Povolání s kulturním přínosem. Přibližována budou např. povolání jako vydavatel, literární agent nebo filmový producent. Představeny budou dále mnohé nové tituly, diskutovat se bude i o překladatelství, představeny budou akce a iniciativy pořádané nakladateli spolu s knihovnami, akce a literatura pro děti, audioknihy a nové technologie v literatuře.

Vstupné
Plné vstupné je 6,- €, poloviční vstupné (3,- €) platí pro mládež (15-18 let) a pro starší návštěvníky nad 65 let.
Děti do 14 let, skupiny studentů doprovázené pedagogickým doprovodem a odborná veřejnost mají vstup zdarma. Univerzitní studenti mohou přijít zdarma v pondělí 6. a v úterý 7. prosince.

Internetové stránky veletrhu zde.

Piu libri piu liberi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama