Protesty studentů proti nové reformě

30. listopadu 2010 v 14:17 | ps |  Novinky/Le novità

z deníku La Repubblica.it

14:00, 30/11/2010
italské znění článků zde

Řím
Den hlasování, univerzita, obrněné náměstí Montecitorio
V poslanecké sněmovně by se dnes mělo hlasovat o návrhu zákona Gelmini. Protesty studentů a vědeckých pracovníků po celé Itálii pokračují. Římem prochází průvod univerzity La Sapienza. Zablkované ulice v centru Říma. Vendola: "Gelmini vyhlašuje miliardu pro univerzity na rok 2011. Kde jsou fondy pro rok 2010?"
Studenti házeli na policejní sbory před palácem Montecitorio zeleninu, láhve, petardy nebo třeba odpadky a dožadovali se stažení policie.
Společně s univerzitními studenty se k protestům přidalo i pět středních škol.

Palermo
Studenti se dostali do sídla státní televize Rai
Skupina studentů se dostala do regionálního sicilského sídla státní televize Rai a domáhali se zveřejnění důvodů jejich protestů. Po setkání s ředitelem sídla a poté s několika novináři v klidu odešli.  

Bologna
Třicet kilo hnoje před sídlem Pdl
Studentské centrum složilo v dnešních dopoledních hodinách před sídlem strany Pdl v ulici Santo Stefano 30 kg hnoje s nápisem: "Toto je výsledek 16 let vaší vlády". Kolem 12:30 okupovalo přibližně 5000 studentů také vjezd na dálnici A1. Kolem půl druhé byl vjezd uvolněn.

Padova
Zablokované nádraží
Studenti univerzity v Padově zablokovaly nástupiště na hlavním nádraží v Padově. Potvrdila to Trenitalia (Italské dráhy), která zdůrazňuje, že je momentálně zablokován železniční provoz ve stanici a cestující se musí potýkat s nepříjemnostmi.

Milano
Zavřené a znovu otevřené tři stanice metra
Od 11:30 do 12:50 byly zavřeny tři stanice metra v Miláně: Duomo a Cordusio na lince 1 a Missori na lince 3. Po tuto dobu zde nestavěly žádné soupravy. Podle městského dopravního podniku Atm si uzavření stanic vyžádala policie z důvodu udržení veřejného pořádku.

Janov
Obsazena Sopraelevata
Městskou část ligurské metropole zablokovali studenti středních škol a univerzity v Janově a způsobili tak dopravní problémy v centru města.

Katánie
Na hodinu zablokované nádraží
Od 11:20 do 12:20 bylo zablokováno nádraží jihoitalské metropole. Dva vlaky tak měly zpoždění přibližně 25 min.

Terst
Zablokované nádraží
Přibližně 40 studentů a vyučujících univerzity v Terstu okupovalo v dopoledních hodinách nástupiště hlavního vlakového nádraží. Na nádraží došli spontánně utvořeným průvodem od univerzity kolem sídla Regionální rady Friuli Venezia Giulia.

Cagliari
Průvod manifestujících studentů blokuje dopravu
I v Cagliari blokuje nepovolený průvod protestujících studentů dopravu v centru města.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama