Corrado Augias

2. prosince 2010 v 15:01 | ps |  Osobnosti

Novinář a spisovatel, Corrado Augias, se narodil v roce 1935 v Římě. Několik let žil v zahraničí, nejprve v New Yorku, poté v Paříži, jako dopisovatel pro týdeníky L'Espresso a Panorama nebo pro deník La Repubblica.

Corrado Augias
V 60. letech byl jedním z představitelů římské divadelní avantgardy "Teatro del 101", pro kterou napsal "Direzione Memorie" a "Riflessi di conoscenza". Nakladatelství Rizzoli vydalo jeho trilogii "Quel treno da Vienna", "Il fazzoletto azzurro" a "L'Ultima Primavera", mapující historii Itálie v letech 1911 až 1921. Na jejich základě byly natočeny 3 televizní filmy, které běžely napodzim roku 1989 na tel. kanále Rai 2.

Jako moderátora ho mohli televizní diváci sledovat v několika pořadech, např. Telefono giallo (1987-1992), diskusní pořad o nevyřešených právních případech a záhadách, do kterého mohli televizní diváci volat své příspěvky či názory. Dalším pořadem byl např. pořad Babele (internetové stránky zde), věnovaný tendencím a tématům současné kultury na stránkách knih. V součanosti moderuje pořad Le Storie - diario italiano.

Internetové stránky, na kterých najdete biografické i bibliografické informace, články o Paříži i New Yorku, zde.

Internetove stranky Corrado Augias
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama