Le Storie - diario italiano

2. prosince 2010 v 14:23 | ps |  Televizní pořady

Le Storie - diario italiano je pořad, který běží od pondělí do pátku vždy ve stejnou dobu - ve 12.40 na Rai 3. Moderuje jej, pokaždé velmi poutavě, Corrado Augias, novinář a spisovatel, narozený v roce 1935 v Římě a spolupracující např. s deníkem La Repubblica nebo s týdeníky L'Espresso nebo Panorama. (Jeho internetové stránky můžete najít zde.)

Corrado Augias

Pořad je vysílán už více než 8 let, jeden díl trvá přibližně 25 minut a každý den se rozebírá jiné téma, ať už politické nebo kulturní, historické nebo aktuální. V každém díle je přítomen jeden host, sedící v křesle naproti Corradu Augiasovi, který klade otázky, běžné i přesně zaměřené na danou tématiku. Svou otázku může položit i jeden z přítomných diváků ve studiu.
Mezi hosty byli např. Umberto Eco (spisovatel, překladatel, vysokoškolský profesor), Eva Cantarella (právnička a spisovatelka), Dario Fo (dramaturg a režisér), Francesco de Gregori (skladatel a zpěvák), Mario Monicelli (režisér), Umberto Veronesi (lékař a politik) nebo Luca Zaia (současný ministr zemědělství, předseda politické strany Liga severu a prezident regionu Veneto).

Internetové stránky pořadu s jednotlivými díly k přehrání najdete zde, mezi pořady italské státní televize RAI. Kromě jednotlivých dílů jsou v sekci I nostri libri uvedeny knihy, které byly v pořadu představeny a citovány.

Le Storie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama