Autem z ČR do Itálie

22. září 2011 v 14:01 | ps |  Cestování/Ubytování
Rozhodnete-li se vydat z Čech do Itálie autem, máte na výběr z několika možných tras. Tady najdete několik variant s aktuálními informacemi a upozorněními, na co si třeba dávat pozor, abyste v pořádku a pohodlně dojeli.
Jelikož jsem vždy vyjížděla z východních Čech, začíná vždy trasa v Hradci Králové.

Trasa 1
Hradec Králové - Praha - Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brennerský průsmyk - Bolzano - Trento - Verona


Z Hradce máte dvě možnosti jak se dostat na dálnici E67/A11. Buď hned za Hradcem směr Plačice, nebo nabrat směr Pardubice a za Opatovicema nad Labem na obří kruhové křižovatce zahnout směr Praha. Každopádně pak budete potřebujete dálniční známku. Tu seženete např. v cestovní kanceláři Autoturist (v HK ji najdete u Centrálu) nebo na jakékoliv poště či na čerpacích stanicích. V Autoturistu kromě českých dálničních známek prodávají i známky Rakouska a Švýcarska.
Po dálnici se pohodlně, po přibližně 1,5 hod dostanete do Prahy. Pro hladký přejezd stačí držet hned od začátku směr TRANZIT a Plzeň. Na vjezdu do Prahy vezmete směr Tranzit, projedete pod okruhem a z druhé strany na něj zprava najedete. A pak už držíte směr Plzeň. Asi v polovině cesty přes Pražský okruh máte dvě možnosti, kudy se vydat. Mně se vždy osvědčilo držet trasu pro nákladní vozy a nový okruh. U Spořilova zahnout směr Plzeň-Brno-České Budějovice. Pak projet přes Chodov a po chvíli znovu nabrat směr Plzeň. Vše je jasně a zřetelně značeno a není tu velký provoz.
Za Prahou už jen po dálnici A5/E50 směr Plzeň - Rozvadov. Přibližně 1,5 hodiny cesty a dojedete na hranice.
Na hranicích Rozvadov je možnost koupit si dálniční známky, jaké potřebujete. V Německu není dálnice zpoplatněna, v potřebujete známku jen pro Rakousko, případně Šývcarsko. V Itálii se platí na místě za ujetý počet kilometrů po dálnici, dálniční známky neexistují.
Jen pozor, pokud se rozhodnete koupit dálniční známku v Rozvadově na přepážce k tomu určené, nemůžete platit platební kartou, jen v hotovosti. Prodejní místa jsou na straně směru Rozvdov-Praha, ale přes parkoviště a nadjezd nad dálnicí se dostanete na druhou stranu do druhého směru a pak zase do požadovaného směru na Německo.
...pokračování už brzy :)

Trasa 2
Hradec Králové - Praha - Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Bregenz - Lustenau - San Bernardino (průsmyk) - Lugano - Milano

Začátek je totožný s Trasou 1, proto přeskočíme rovnou za Regensburg, kousek před Mnichov.

Trasa 3
Hradec Králové - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Venezia

Trasa 4
Hradec Králové - České Budějovice - Salzburg - Innsbruck - Brennerský průsmyk - Bolzano - Trento - Verona
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 noncapital noncapital | Web | 8. září 2016 v 3:56 | Reagovat

domaci rychle pujcky do vyplaty :-(

2 ShaylaMkryf ShaylaMkryf | E-mail | 11. října 2018 v 16:38 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama